top of page

 אימון לקבלה ואהבה עצמית

Screenshot_15_edited_edited.jpg

"המסע היחיד הוא זה שבתוכנו"

ראינר מריה ריל

 אהבה וקבלה עצמית
האם יש לכם עניין באהבה עצמית וקבלה  עצמית?
תוהים על מה מדובר, למה שזה יעניין אותנו ואיך מפתחים אותן בתוכנו?
אם כן, הגעתם למקום הנכון – ובדיוק בזה נעסוק כאן:

 

נתחיל משאלה בסיסית - מהי אהבה?

אינספור דורות מנסים לאחוז בה ולהסביר את האהבה, אך כיצד אפשר?

האהבה היא חוויה רגשית, נטולת מילים והגיון, חוויה בה הלב עולה על גדותיו - ואנו פשוט מאושרים, מלאים, שלמים ו... אוהבים.

יתכן שעבר זמן מהפעם האחרונה וכבר הספקנו לשכוח את ההרגשה הזו, אך כולנו חווינו אותה ברמה זו או אחרת בחיינו ובטוח בילדותנו.

להסביר אהבה במילים יומיומיות יהיה מאתגר ולכן, משוררים מכל קצוות תבל נרתמו לאתגר - אך גם במקרה הזה האהבה חמקמקה ובסופו של דבר מדובר בחוויה פנימית ואישית.

אהבה עצמית אם כך היא אותו רגש של אהבה אך המופנה כלפינו ואנו חשים אותו כלפי עצמנו.

ולא מדובר בדבר כל כך מובן מאליו כמו שתיכף נראה...

 

קבלה עצמית - מה זה אומר בכלל לקבל משהו?

קבלה היא היכולת שלנו לקבל את הקיום של משהו מבלי לדחות אותו או להתנגד אליו. זה מתבטא ביחסים עם אנשים כמו לקבל את השכן שלי על כל מגרעותיו,  או ביחסים עם חפצים כמו לקבל את הבית שלי למרות שחסר לי בו חדר, ובמקרה של קבלה עצמית – זה מתבטא בקבלה שלנו את עצמנו עם מה שיש ועם מה שאין.

לקבל משהו או מישהו לא אומר שאנחנו מסכימים איתו  או מרוצים  ממנו עד הסוף, אבל, זה כן אומר שאנו מקבלים אותו כמו שהוא, ולכן מסוגלים לעבור איתו לשלב הבא במערכת היחסים – לאהוב אותו, לטפח אותו, וליהנות ממנו, ואם נבחר בכך - גם לשפר אותו.

כל עוד אנו לא מקבלים את אותו המשהו או המישהו – אנו מרגישים תקועים וההתייחסות שלנו אליו לרב  תהייה מבוססת על התנגדות.

Screenshot_21.png
Screenshot_15.jpg

איך נראה מי שהולך בתחושה של קבלה עצמית לעומת מי שלא?

כשהקבלה העצמית מפותחת בנו התחושה הבסיסית היא שאנו מקבלים את עצמו כמו שאנחנו מבלי להתנגד לחלקים שפחות מפותחים מבחינתנו, דבר המאפשר לנו גם לקבל אחרים כפי שהם מבלי שיפוטיות וביקורת. הקבלה העצמית תאפשר לנו לאהוב את עצמנו (אהבה עצמית) וללכת בתחושה שאנו מקובלים ולכן אהובים, דבר שתורם רבות לחוויה של אושר וסיפוק מהחיים,  מאפשר לנו להיפתח ולהיות אותנטיים ויצירתיים.

 

לעומת זאת אם אנו מתקשים לקבל את עצמנו (ולכן גם לאהוב את עצמנו כמו שאנחנו), נראה נטייה להגיד על עצמנו דברים ולא מחמיאים, ביקורת עצמית, קושי לקבל ביקורת, נטייה להיעלב לעתים קרובות, עניין רב במה יגידו או יחשבו עלינו ונטייה לרצות אחרים כדי לזכות באהבתם.
מכיוון שבמצב הזה נתקשה גם לקבל את האחרים סימפטומים נוספים שנחווה יהיו הטלת אשמה על אחרים, והתעוררות של כעס לעתים קרובות יחסית.

 

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות עם זה!

קבלה עצמית ואהבה עצמית הן מיומנויות שכל אחד יכול לטפח ולפתח בעצמו – ובשביל זה בדיוק אתם כאן עכשיו קוראים את הקטע הזה ועושים צעד נוסף לשיפור המצב.

Screenshot_21.png

איך מפתחים אהבה וקבלה עצמית

טיפ ראשון ואפקטיבי במיוחד לפיתוח אהבה וקבלה עצמית היא לחשוב על עצמנו בצורה חיובית. להיזכר בהצלחות וההשפעה שלנו ולהתייחס לכישלונות שלנו כאתגרים ללמידה והתפתחות.טיפ נוסף הוא להיות מוכנים להכיר גם בחלקים שלא מספיק מפותחים אצלנו... כי ברגע שאנו מכירים בזה ומקבלים אותם – נפתח השביל להשתפרות וצמיחה של אותו חלק.

אפשרות נוספת ויסודית יותר היא לעבור תהליך אימון אישי הממוקד בפיתוח קבלה עצמית ואהבה עצמית.

בתהליך כזה נגלה את החוזקות שלנו, ביחד עם היכולות, הכישורים והייחודיות, נחבק אותם, נאמין בהם ונסלול את הדרך לחשוף אותם לאחרים. נזהה את החלקים בנו שאינם אהובים מספיק וניתן להם מקום, נחקור ונעבד אמונות, המביאות לערכים ורווחים שאנו מקבלים מנוכחותן מצד אחד ומתביישים שיגלו אותן מהצד השני.

נקבל כלים להשלים, לקבל ולנהל את אותם חלקים שבנו ולראות בהם הזדמנות לשינוי, לצמיחה ולהתפתחות. ביחד עם השיפור בקבלה העצמית, הבטחון העצמי יעלה ותעזו לעשות דברים שמעולם לא עשיתם.

להיות שלמים לא אומר שאנחנו מושלמים. זה אומר שאנו מקבלים ומכירים במה שיש בנו וגם במה שאין.

אם אתם מרגישים שהנושא מדבר אליכם, והייתם רוצים לשמוע עוד אני מזמינה אתכם ליצור קשר לפרטים נוספים על הליכה משותפת במסע הזה לעבר אהבה עצמית ואיכות חיים גבוהה יותר.

Accesorios de escritorio

שיחת ייעוץ של 30 דקות,
במתנה ממני

65968.png
Irit (433).jpg

לקוחות ממליצים

MODIIN MISADOT-06.png

  נ.ה  

אירית, שמחתי מאוד מהליווי שלך...

ציפיתי בעיקר לליווי בתהליך המפחיד הזה שנקרא עסק מבלי לדעת בדיוק איזה סוג ליווי, רק רציתי שיהיה מישהו שיחזיק לי את היד לפני המסע.

קיבלתי כלים פרקטיים להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה, קיבלתי אוזן קשבת ונוכחות אמפטית ומכילה. אני מרגיש היום הרבה יותר בטוח ופחות מפוחד מהמשך התהליך.

הנכונות שלך להירתם ולעזור ולהיות שם בשבילי מדי שבוע בהחלט עזרה לי להרגיש שאני לא לבד וחיזקה את הבטחון העצמי. 

למדתי שיש בי המון איכויות שלפעמים עננים מסתירים אותם. למדתי שכדאי לחקוק אותן על אבן כדי לזכור בימים המעוננים הבאים 😊 למדתי שאפשר לבקש עזרה וקרוב לוודאי שתמיד יהיו אנשים טובים כמוך באמצע הדרך לעזור ולסייע. בחרתי בך בזכות ההתנדבות והניסיון שלך כיועצת אישית, לסייע לי בתקופה שעדיין אין לי הכנסות. האמפטיה ויכולת ההכלה שלך, כמו גם העצות הפרקטיות שהפכו את החרדה והלחץ למשהו שאפשר להתמודד איתו במישור הרגשי והמעשי היו מאוד נכונים לי. קיבלתי בדיוק את מה שרציתי. 

bottom of page